Mozaika

Mozaika nabízí zajímavý způsob, jak dekorovat skleničky, vázy, krabičky.

Pryskyřicová mozaika

Pryskyřicová mozaika je vyrobena z resinu – pryskyřice. Její výhodou je nízká hmotnost a zajímavé barvy. Můžete ji lepit lepidlem jako skleněnou mozaiku, ale pro její lehkost se dá výborně lepit pomocí oboustranné průhlednou lepící pásky – jde to velice snadno a rychle… Po nalepení můžete také spárovat spárovací hmotou a nemusíte – vypadá dobře i bez ní.

Skleněná mozaika

U nás zakoupíte skleněné průhledné ohlazené kamínky na mozaiku různé velikosti a barev a také skleněné čtverečky na mozaiku o velikosti 10×10 mm s povrchem imitujícím kámen.

Keramická mozaika

V našem obchůdku zakoupíte keramické kamínky glazované o velikosti 5×5 mm, výška čtverečku 3 mm a také keramické kamínky glazované o velikosti 3×3 mm, výška čtverečku 2 mm. Tyto kamínky jsou vhodné i na výrobu šperků.

Zrcadlová mozaika

Se zrcadlovou mozaikou se zachází stejně jako s klasickou mozaikou. Je však dobré dát si pozor je, aby se jednotlivá zrcadélka nezašpinila lepidlem nebo spárovací hmotou. Lepidlo se ze zrcadlových destiček po zaschnutí odstraňuje obtížně a při odstraňování spárovací hmoty by mohlo dojít k poškrábání skla.

Dále u nás zakoupíte lepidlo na mozaiku, spárovací hmotu, polotovary k výrobě mozaiky.

Příklady mozaiky